Parasol Licencyjny® 

 

 

 

Umbrella license image

   Wyświetlaj filmy w bibliotece - legalnie!

Parasol Licencyjny® MPLC pozwala urozmaicić ofertę kulturalną biblioteki o pokazy filmowe. W ramach jednej opłaty biblioteka uzyskuje dostęp do repertuaru prawie 1000 producentów filmowych i telewizyjnych w tym największych hollywoodzkich wytwórni m. in. Walt Disney Pictures, 20th Century Studios, MGM, Universal Pictures, Paramount Pictures, Warner Bros., Miramax, United Artists, Dreamworks Pictures i inne. 

W ramach Parasola Licencyjnego® można wykorzystywać wszelkie nośniki video legalnie wprowadzone do obrotu rynkowego (DVD, Blu-Ray, VCD i inne), bez względu na to kto jest właścicielem danego nośnika, jak również inne legalne źródła. Oznacza to, że film może zostać zakupiony, wypożyczony na czas pokazu lub przyniesiony z prywatnych zbiorów, a nawet odtworzony za pośrednictwem sygnału telewizyjnego czy metodą stramingu internetowego z legalnego serwisu VOD (video na żądanie). Nie ma limitu pokazów i prowadzenia jakiejkolwiek uciążliwej dokumentacji. Specjalne stawki wynegocjowane przez SBP dla bibliotek sprawiają, że Parasol Licencyjny® nie jest także dużym obciążeniem dla budżetu.

Parasol licencyjny® jest licencją niekomercyjną czyli nie umożliwia pobierania opłat za bilety i powszechnej reklamy pokazów z wykorzystaniem tytułów filmów. Licencja jest udzielana w wariancie rocznym, albo jednorazowo (na wybrany dzień).

Aby zacząć cieszyć się z korzyści, płynących z posiadania Parasola Licencyjnego wystarczy minimum formalności:

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij go do nas - przygotujemy dla ciebie umowę, wystawimy certyfikat licencyjny i fakturę.
Gotowe! Od tego momentu możesz w sposób legalny wyświetlać filmy w swojej bibliotece. 

Zalety Parasola 

Tysiące tytułów w ofercie - największy wybór bajek, filmów 2D i 3D, seriali, koncertów.

Bardzo niski koszt - jednorazowa opłata roczna dostosowana do typu i skali działalności.

Brak wymagań sprzętowych - wystarczy telewizor, laptop lub odtwarzacz DVD.

Prostota działania - do pokazu może być dowolny nośnik z każdego legalnego źródła.

Minimum formalności - jedna roczna umowa, brak konieczności raportowania tytułów i dat poszczególnych pokazów.

Uwagi

- Licencja nie umożliwia pobierania opłat za bilety i powszechnej reklamy pokazów z wykorzystaniem tytułów filmów, nazw postaci i producentów.

- Do licencji NIE DOŁĄCZAMY nośników ani sprzętu do odtwarzania.